Dan otvorenih vrata Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata

sreda, 26. jun 2013. godine, 9–15 časova

Obeležavanje Dana Univerziteta u Novom Sadu počelo je 26. juna 2013. godine prvim otvorenim danom Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata. Studenti i mladi diplomci imali su priliku da prođu kroz test profesionalnih opredeljenja, obave konsultacije i dobiju povratne informacije na napisan CV i pripreme se za budući poslovni intervju pomoću softvera koji simulira razgovor između kandidata i poslodavca. Takođe su imali i priliku da razgovaraju sa stručnjacima među kojima su bili oni kako iz državnog sektora iz Nacionalne službe za zapošljavanje, tako i sa predstavnicima privatnih kompanija kao što su ContiTech Fluid Serbia d.o.o, NIS a.d., TIM agencija i American Studio.

Prof. dr Miroslav Vesković, rektor Univerziteta u Novom Sadu, je tom prilikom naglasio da Univerzitet pokušava da kroz Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata približi studentima ono što ih čeka kad diplomiraju i kad napuste Univerzitet i da razviju svoje karijerne veštine.

Prezentacije 1
Prezentacije 2